SKI AREÁL HORNÍ LOMNÁ - PŘELAČ
mimo provoz
Zobrazit na:

Kde hledat informace o lyžování v českých areálech?

Majitelé ski areálů už dokončují přípravné práce pro zahájení sezóny. Zajíždějí nové rolby. Zkušebně pouští sněžná děla, které zatím chrlí především vodu. Zimní sezóna už klepe na dveře.

Srdce lyžaře jistě zaplesá, když uslyší fakt, že se téměř nikde nezdražuje. Předpovědi počasí jsou velice slibné. Nedostatku sněhu se letos prý bát rozhodně nemusíme. Celkově nadcházející sezóna vypadá slibně. Jak ale vybrat to spráné lyžařské středisko? V České republice je jich téměř 300.

Pokud se budete rozhodovat na poslední chvíli, je dobré zjistit, ve kterém středisku jsou nejlepší podmínky. Informací je v médiích poměrně hodně, na některé je však lepší příliš nespoléhat. První možností je pořad Panorama. Informace jsou poměrně přesné, ale přiznejme si, že tato možnost získávání informací není zrovna rychlá. Hodinu koukáte na televizi a když zrovna na malou chvíli odejdete, může se stát, že zrovna to Vaše středisko prošvihnete. V tomto pořadu se navíc objevují pouze ta největší střediska. Zaplatí to lyžaři v ceně skipasů.

Rychlejší možností je Internet. Zpravodajských webů je spousta. Pokud ale chcete opravdu dobré informace, máte v podstatě jen 2 možnosti. První z nich - holidayinfo.cz jistě všchni znáte, funguje už více než 15 let. Bohužel je dosti nepřehledný a informuje pouze o největších a nejbohatších ski areálech. Druhý zimní zpravodajský portál www.ceske-sjezdovky.cz je sice o něco mladší a méně známý, ale najdete tam téměř každé středisko, na které si vzpomenete. Od nejmenších kopců až po ty nejznámější. Web je také přehlednější. Jen mě udivuje, že existuje stále ještě hodně lyžařů, kteří netno portál ještě neznají. Mě však jeho informace nikdy nezklamaly.

Navšívit také můžete oficiální stránkystředisek. Weby těch velkých jsou přímo přeplněné informacemi, ty však většina lyžařů obvykle znát vůbec nepotřebuje. Aktuální teplotu, kameru a stav sněhu tam mnohdy hledáte i několik minut. Netýká se to samozřejmě všech, ale většina ski-areálů by měla svoje weby výrazně zjednodušit. A pokud chcete vidět úplnou katastrofu, navštivte web nějakého malého střediska, více než polovina z nich je naprosto otřesná. Mnohdy není špatné vzít telefon a do střediska si přímo zavolat, ochota personálu však mnohdy vázne.

Předpověď počasí

Zítra
Pondělí 3.4.

°C
°C
Úterý
4.4.2023

°C
°C
Středa
5.4.2023

°C
°C
Čtvrtek
6.4.2023

°C
°C

Provozní doba

Pondělí9:00 - 16:00
Úterý9:00 - 16:00
Středa9:00 - 16:00
Čtvrtek9:00 - 16:00
Pátek9:00 - 16:00
Sobota8:30 - 16:00
Neděle8:30 - 16:00