SKI AREÁL HORNÍ LOMNÁ - PŘELAČ
mimo provoz
Zobrazit na:

Kam vyrazit na horský pobyt

Poslední listy opadávají. Plánujete pobyt v ČR nebo zvolíte raději zahraniční nebo středisko? Stále však platí, že v zahraničí je výrazně dráž. Lyžování v zahraničí - pro většinu čechů je to známka určitého luxusu, jsou ale zahraniční areály opravdu výrazně lepší než ty naše?

Malý neupravený svah, jeden pomalý vlek s motorem snad ze starého mixéru a neochotná obsluha - to byla ještě nedávno typická ukázka českého lyžování. To je asi důvod, proč si spousta Čechů zvykla jezdit do Alp. Ale i v Česku lze pozorovat výrazné zlepšení. Investice vidět jsou, ale na Rakouská střediska ty naše stále nemají. Začalo se jezdit na jednotné skipasy, lanovky v česku rychle přibývají a svah je upravován častěji a častěji. Obvykle však chybí komplexní služby. Během lyžování ve většině areálů nemůžete příliš počítat s možností kvalitního občerstvení. Většinou zde sice najdete nějaký bufet, ale na výběr budete mít pouze z několika mražených polotovarů, které Vám ohřejí v mikrovlnce. Když už se rozhodnete něco si v bufetu dát, musíte počítat s tím, že budete mrznout venku. Vyhřívané přístřešky v Česku příliš často nenajdete.

Zlepšení jde vidět, ale konkurovat zahraničním areálům ty naše ještě stále příliš nemohou. Naneště vyjímek, které by to dokázali vyvrátit v ČR není příliš mnoho. Ale ani alpská střediska nejsou úplně dokonalá. Zahraniční lyžování je podstatně dražší. A nejde jen o cenu skipasu, ale také ubytování a občerstvení. Polévku či pivko pod 150 Kč zde nehledejte. Plechovky piva tedy budou pro většinu čechů asi povinná výbava. Nepříjemná může být také dlouhá cesta. Jízdu vlastním autem příliš nedoporučujeme.

Výběr českého střediska problém není, informací je všude dost, můžme doporučit např. server ceske-sjezdovky.cz Co ale zahraničí? V cizině existuje hned několik zajímavých lokalit, pokud Vaše peněženka zrovna nepřetéká, doporučujeme jedině Rakousko nebo Francii. S ohledem na cenu bychom doporučili spíše Francii. Vaše peněženka ale pocítí vyšší náklady na dopravu. Rakousko je oproti tomu dražší, je však výrazně blíž. Pro kratší dovolenou je tato volba tedy asi lepší.

Předpověď počasí

Zítra
Pondělí 3.4.

°C
°C
Úterý
4.4.2023

°C
°C
Středa
5.4.2023

°C
°C
Čtvrtek
6.4.2023

°C
°C

Provozní doba

Pondělí9:00 - 16:00
Úterý9:00 - 16:00
Středa9:00 - 16:00
Čtvrtek9:00 - 16:00
Pátek9:00 - 16:00
Sobota8:30 - 16:00
Neděle8:30 - 16:00